Aktualności

63. URODZINY ŻAKA - wkrocz z nami do świata radiowego eksperymentu!

Majówka, majówka i po majówce… Ale my dopiero się rozkręcamy! Oznajmiamy światu obchody 63. URODZIN STUDENCKIEGO RADIA ŻAK POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ! Bezprecedensowe w radiowym świecie 63 godziny audycji z rzędu bez żadnej przerwy, wyjątkowy koncert i eksperymentalny piknik dla wszystkich – kliknijcie po szczegóły i bądźcie z nami!

18 maja 1959 roku to dla nas wyjątkowa data – symbolicznych narodzin Żaka w III Domu Studenckim Politechniki Łódzkiej. Na pamiątkę co roku obchodzimy wspólnie z Wami, słuchaczami, nasze urodziny – w alternatywnym i wielkim (duchem!) stylu.

W tym roku obchody przebiegają pod hasłem EKSPERYMENTU. Jeszcze bardziej intrygujące tematy audycji, niebanalne duety prowadzących, eksperymentalne formy radiowej ekspresji – to wszystko w ramach 63 godzin programu nadawanego bez żadnej przerwy od godziny 09:00 w piątek 20 maja do północy w niedzielę, 22 maja. Żakowe klasyki w nowej formie i zupełnie nowe, porywające audycje – słuchajcie i bądźcie z nami na 88,8 MHz lub poprzez stronę zak.lodz.pl/player.

Nie zwalniamy jednak tempa i już w następny weekend zapraszamy na koncert w łódzkiej klubokawiarni Niebostan. Na pierwszy ogień, od godziny 19:00, pójdzie łódzki zespół Pleń, a wraz z nim potężna dawka muzyki improwizowanej, instrumentalnej, niełatwej do zaszufladkowania gatunkowo (wprawni usłyszą na pewno ślady post-rocka i shoegaze’u). Zaraz potem scena będzie należeć do duetu Wczasy, łączącego w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Ich debiutancka płyta pt. „Zawody” trafiła do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku, a kolejny album – „To wszystko kiedyś minie”, znalazł się m.in. w plebiscycie Gazety Wyborczej, będącym podsumowaniem najlepszych płyt roku 2021. Nie mamy wątpliwości, że trafi i w Wasze serca!

Po koncercie urodzinowym zostajemy w klubokawiarni Niebostan na naszej flagowej imprezie, czyli Dyskotece Młodego Człowieka (od 22:00). 100% polskiej muzyki, 100% energii wśród prowadzących i na parkiecie – to gwarancja imprezy do białego rana.

Kolejnego dnia, w niedzielę 29.05, zapraszamy natomiast na eksperymentalny piknik w Miejskiej Strefie Kultury. Recytacja tekstów nielirycznych, eksperymentalna mieszanka freestyle’u i slamu, przy akompaniamencie fantastycznego pianina – bądźcie z nami na Krzemienieckiej 2A.

Zapraszamy do wspólnego świętowania w eksperymentalnym stylu!

  • 20–22.05: specjalna ramówka urodzinowa – 63 godziny audycji bez przerw [88,8 MHz lub zak.lodz.pl/player]
  • 28.05: koncert duetu Wczasy + support Pleń (od 19:00), Dyskoteka Młodego Człowieka (od 22:00) [klubokawiarnia Niebostan, ul. Piotrkowska 17]
  • 29.05: eksperymentalny piknik w Poleskim Ośrodku Sztuki [ul. Krzemieniecka 2a].