Złote lata muzyki rozrywkowej

  • prowadzi: Paweł Rembarz
  • nadawane: We wtorek, 20:00 - 22:00
  • kontakt z prowadzącymi: rock@zak.lodz.pl

Informacje o audycji

Muzyka, historie, opowieści… czyli o muzyce w wyjątkowym wydaniu.

Program "Złote lata muzyki rozrywkowej" to historia muzyki w pigułce i obejmuje wiele jej obszarów takich jak rock,jazz,soul,pop,punk etc.

Podzieliłem go na kilka fragmentów:

"Archiwum kolekcjonera" - to audycja dla koneserów i miłośników muzyki mniej znanej gdzie pojawiają się rzadkie nagrania z dziejów rocka i pochodnych. "Stare hity z satelity" - powracam tutaj do wspomnień z list przebojów z całego świata z okresu lat 50.-80,

"Kalendarium muzyki" - obejmuje najważniejsze wydarzenia z dziejów muzyki rozrywkowej,

 "Dyskografie" - w tym cyklu proponuję twórczość różnych wykonawców,

"Jazzowy Kwadrans"-w tej krótkiej audycji staram się sięgać po różnych artystów zarówno jazzowych jak i jazzrockowych obejmującą okres od Scotta Joplina po historię muzyki lat późniejszych.

"Poezja rocka" - przypominam i tłumaczę teksty wybranych artystów w połączeniu z muzyką.Sięgam również po literaturę muzyczną.Do studia czasami zapraszam też artystów.

"Baśnie, bajki, bajeczki..." - to porcja groteski, grozy,thrilleru,kryminału, baśni i bajki oraz opowieści satyrycznych.W każdym programie czytam na różne głosy jedno opowiadanie.Przestrzegam ludzi o słabym sercu i nerwach,żeby wypili szklaneczkę uspokajających ziółek.

Wszystkich słuchaczy, którzy proszą o znane hity z list przebojów sprzed lat uspokajam. W cyklu "Stare hity z satelity" będę przypominał te zapomniane szlagiery.

Dziekuję za wszystkie słowa otuchy,życzenia muzyczne i opinie wyrażane przez Was na temat programu i prezentowanej muzyki i oczywiście czekam na więcej...


Pozdrawiam Paweł Rembarz/Dj Rembi