Aktualności

64. URODZINY ŻAKA – CYFROWO W ETERZE!

Nie tak dawno temu, w pobliskiej galaktyce... A dokładniej, 64 lata temu w III Domu Studenckim Politechniki Łódzkiej... Powstało STUDENCKIE RADIO ŻAK PŁ! Świętujcie z nami kolejne urodziny: podczas 64 godzin audycji non stop oraz wyjątkowego koncertu!

Od 1959 roku nasi redaktorzy tworzą jedno z niewielu takich mediów w Polsce – jesteśmy stacją niekomercyjną, a alternatywa płynie nam we krwi! Raz do roku spotykamy się, by zagrać tak, jak inne stacje mogą tylko pomarzyć... Tym razem przez 64 godziny bez ŻADNEJ przerwy! Od godziny 08:00 w piątek 19 maja do północy w niedzielę 21 maja usłyszycie najbardziej szalone i najbardziej sprawdzone pomysły żakowych prowadzących, którzy zmierzą się z aktualnym tematem przewodnim – światem cyfrowym. Słuchajcie i bądźcie z nami na 88,8 MHz lub poprzez stronę zak.lodz.pl/player!

Jak się wkręcić (niczym prawdziwa płyta CD), to na całego - dlatego już w kolejną sobotę, 27 maja, zapraszamy na urodzinowy koncert do łódzkiej Klubopiwiarni. O retro energię lat 80. i przyjemne melodie zadba duet Chair, który zagra od godziny 20:00. Zaraz po nim – indierockowy zespół TheBullseyes, który inspirację do swojej twórczości czerpie z fotografii, kina i... memów. Pozytywny przekaz gwarantowany!

Czym byłyby urodziny Żaka bez Dyskoteki Młodego Człowieka? Nawet nie chcemy myśleć! Dlatego po koncercie zapraszamy na wspólną zabawę w rytm najlepszych, nieśmiertelnych hitów w 100% z polskim tekstem. Start: 22:00.

Wkręćcie się razem z nami w 64. urodziny Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej!

* 19–21.05: specjalna ramówka urodzinowa – 64 godziny audycji bez przerw [88,8 MHz lub zak.lodz.pl/player; dokładna rozpiska audycji w zakładce: Ramówka]

* 27.05, 20:00 koncert duetów Chair i TheBullseyes [Klubopiwiarnia, Narutowicza 7/9]

* 27.05, 22:00: Dyskoteka Młodego Człowieka [Klubopiwiarnia, Narutowicza 7/9]