Aktualności

Oświadczenie w sprawie wojny w Ukrainie

Nad ranem 24 lutego Ukraina padła ofiarą ataku rosyjskich sił zbrojnych. Wyrażamy naszą pełną solidarność i wsparcie dla kolegów i koleżanek z Ukrainy, ich najbliższych oraz ich Ojczyzny.

Obecnie wojna toczy się także w świecie informacji. My, redaktorzy Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, zobowiązujemy się do przekazywania jedynie informacji zweryfikowanych, pochodzących z wiarygodnych źródeł. Do wszystkich naszych słuchaczy również apelujemy o weryfikowanie wiadomości, które sami podają dalej w świat. Nie dajmy się szerzyć dezinformacji i propagandzie.

Wielu z naszych ukraińskich kolegów jest studentami polskich uczelni. Zobowiązujemy się do pozostawania w kontakcie z władzami łódzkich szkół wyższych, by móc przekazywać na bieżąco informacje pomocne dla ukraińskich studentów.

Jeśli chcecie pomóc tym, którzy padli ofiarą politycznej agresji, poniżej znajdziecie listę polskich organizacji, które angażują się w pomoc na miejscu, na Ukrainie:

Na koniec, lecz nie mniej ważnie, apelujemy o empatię, ludzką serdeczność i okazanie wsparcia naszym ukraińskim sąsiadom. Bądźmy razem i bądźmy dla siebie w tej trudnej chwili.

Podpisani – Zarząd i Kolegium Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej