Aktualności

Zagraj w szachy podczas urodzin miasta!

W sobotę 28 lipca w siedzibie łódzkiego biura Asseco Data Systems przy ul. Narutowicza odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy organizowany z okazji 595. Urodzin Miasta Łodzi. Wydarzenie zyskało Honorowy Patronat Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Współorganizatorem tej atrakcji jest znany w kręgach łódzkich szachistów Krzysztof Żurkiewicz, który jako wielki pasjonat szachów za cel wziął sobie popularyzację dyscypliny szachowej – na co dzień uczy gry w szachy najmłodszych Łodzian.

Turniej jest wydarzeniem otwartym – zgłosić się może każdy, kto chce spróbować sił w takich zawodach. Dla najmłodszych zorganizowana zostanie partia szachów żywych. Na wszystkich czekają drobne upominki, na zwycięzców oczywiście atrakcyjne nagrody rzeczowe.

To nie jedyne atrakcje przygotowane tego dnia- firma Asseco jako następca dawnego Centrum Komputerowego ZETO – najstarszej firmy informatycznej w Łodzi. Zaprasza również na małą wystawę zabytkowego już sprzętu komputerowego z początku lat 80tych i 70tych. Posłuchać ciekawych opowieści o historii informatyki oraz zagrać w jedną z najstarszych wersji gry MARIO.

Więcej informacji na stronie znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Ostatnio zagrane

  • | ""