Aktualności

Wakacyjny przewodnik po Żaku

2 lipca w poniedziałek startujemy z naszą wakacyjną ramówką. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo radiowych atrakcji na czas żaru i gorąca.

Od października 2017 roku nadawaliśmy cztery programy pasmowe, mnóstwo audycji autorskich oraz zorganizowaliśmy masę koncertów. Teraz czas odpocząć, zwolnić trochę bieg i naładować się na kolejny rok akademicki. Nie oznacza to, że Żak znika z eteru! Wakacyjna ramówka naszego radia to moment dla audycji przygotowanych specjalnie na letni czas.

Radiochłodnik

Nadawany od poniedziałku do piątku od 15:00 do 17:00
Na program zaprasza cała redakcja Żaka

W czasie upałów polecamy skryć się w cieniu radioodbiornika ustawionego na 88,8 MHz i zażyć solidnej dawki odetchnienia. Nasze danie główne to "Radiochłodnik". Bez nadmiernej ilości soli i zbędnej napinki. Danie lekkostrawne z dozą egzotycznych przypraw rozluźni i pomoże się zrelaksować.

Żakacje

Nadawane w poniedziałek od 19:00 do 20:00
Na program zaprasza Gabriela Synowiec

W "Żakacjach" będzie mowa o wszystkich przejawach kultury: teatrze, kinie, wystawach i koncertach. Pojawią się relacje ze spotkań autorskich ("jeżeli się napatoczą"). Będzie o sztuce kompleksowo i holistycznie z wakacyjnym luzem i czasem przymrużeniem oka. Wakacje są od tego, by oglądać, słuchać i cieszyć się, a "Żakacje" o tym powiedzą.

Nerdoza

Nadawana we wtorek od 18:00 do 19:00
Na program zapraszają Michał Jasiński, Jan Borowski i Mieszko Frączkowski

Luźne pogaduchy radiowych ziomków o tym co widzieli, czytali lub w co grali. Omawiamy wszelkie owoce popkultury i puszczamy mało muzyki, abyśmy zdążyli wyrazić wszelkie nasze opinie.

Frytki

Nadawane we wtorek od 19:00 do 20:00
Na program zapraszają Agata Kania i Michał Makowski

W smażalni ryb, w fast foodzie przy autostradzie, albo na Gubałówce — pogody może nie być, ale frytki muszą: najlepiej 150 gramów na tekturowej tacce. Tak jest też z naszą audycją: pozycja obowiązkowa w wakacyjnym grafiku.

Radiolotek

Nadawany w czwartki od 22:00 do 23:00
Na program zapraszają Kamil Zieliński i Piotr Pawlak

Towarzysze! W Radiolotku będzie miejsce na ostre sample, zniekształcone dźwięki i przynajmniej 150 BPM. Muzyka prawdziwego gopnika rozbudzi każdego!

Wakacje Mikołajka

Nadawane w piątki od 18:00 do 19:00
Na program zaprasza Mikołaj Grabski-Pawłowski

Wakacje Mikołajka to wakacyjna odsłona audycji "Nutki", która do tej pory pojawiała się na antenie w piątki między 18 a 19. Tym razem zabraknie godzinnych wydań poświęconych jednej postaci. Będzie mało słowa, za to więcej muzyki – nowości, lekkich wakacyjnych brzmień i festiwalowych nawiązań. Do usłyszenia!

Pigułka na wakacjach

Nadawana w piątki od 20:00 do 22:00
Na program zaprasza Jakub Kowalczyk

Piątkowy, wakacyjny wieczór, to czas, w którym łączą się rytmy "Kiczi kiczi", "Kącika Zakurzonej Piosenki" oraz "Pigułki dźwiękowej". W "Pigułce na wakacjach" guilty pleasures podają rękę wysublimowanym dźwiękom prawie nikomu nieznanych artystów, a trzeszcząca płyta tańczy kazaczoka z gwiazdami pop lat 80-tych. Na eklektyczną mieszankę brzmień i nieoczywistych połączeń muzycznych zaprasza Jakub Kowalczyk.

Dolce Vita

Nadawane w piątki od 23:00 do 00:00
Na program zapraszają Judyta Kin i Rafał Tyluś

Pizza, samochody i muzyka – to tylko kilka z wielu towarów eksportowych Włoch. Rafał i Judyta skupią się na tym ostatnim. "Dolce Vita" to nie tylko italo disco, a też muzyka dyskotekowa z całego świata. Tutaj najpopularniejsze hity splatają się z nagraniami z szaf największych maniaków disco.

Zmuzyniec

Nadawany w niedzielę od 16:00 do 17:00
Na program zapraszają Michał Klama i Adam Kaczorowski

Podobnie jak w poprzednie lata, w wakację na antenę wkracza audycja "Zmuzyniec", w której Adam Kaczorowski i Michał Klama zaproponują muzykę odzwierciedlającą zwierzęcy pierwiastek ich dusz.

Niektórzy zostają na lato

Uspokajamy fanów "Bluesa po Zachodzie Słońca", "Laboratorium Wytrzymałości Metali", "Tutti Frutti Werk Show", "Radia Żyletka", "Tygodnika Przedsiębiorczego", audycji "Ryneczki kontra Markety", "Dyskoteki Młodego Człowieka", "Podprogowej Godziny", "Skrrrt" i "Magazynu Muzycznego" – te audycje zostają z nami na lato!

Do naszego stałego składu audycji wracamy w wrześniu!

Ostatnio zagrane

  • 16 February 2019, 10:24 | Twilite "take what you want"
  • 16 February 2019, 10:20 | Tadeusz Nalepa "Tego Ci Życzę"
  • 16 February 2019, 10:17 | Paweł Ruszkowski "Zamiast Przedmowë"
  • 16 February 2019, 10:14 | Ten Years After "Love Until I Die"
  • 16 February 2019, 09:56 | Pat Metheny Group "The Way Up (Part Two)"