Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime6 Nov 2008
   # 1

  Wideo_Instytut #15: Black Power Night
  18.11.2008, g.20:00, Łódź, klub Jazzga, wstęp wolny
  www.myspace.com/wideo_instytut
  www.instytut.zak.lodz.pl
  www.jazzga.info

  Wideo_Instytut to cykl projekcji filmów dokumentalnych, teledysków, video bootlegów, a nawet pełnometrażowych filmów fabularnych poświęconych szerokopojętej muzyce alternatywnej i kulturze DIY.

  Fela Kuti & Egypt ’80 – wywiad+koncert, rok produkcji: 1987, czas trwania: 36 minut
  Obszerny wywiad z ojcem chrzestnym afrobeatu. Wielki Fela Anikulapo Kuti opowiada tu o roli kobiet w kulturze afrykańskiej, o polityce rządu nigeryjskiego oraz o swoim pobycie w więzieniu. Wypowiedzi „Czarnego prezydenta” okraszone są fragmentami live big bandu Egypt ’80, którego liderem był Fela. W kilku ujęciach u boku Feli można dostrzeć małego, wówczas 5-letniego synka – Seuna Kuti, który dziś jest frontmanem odmłodzonego Egypt ’80 (w tym roku zagrał fenomenalny koncert w Polsce).
  Fela live: http://www.youtube.com/watch?v=HmCnOP8_6hQ

  "Afropunk: Rock'n'roll nigger experience", reż.: James Spooner, rok produkcji: 2003, czas trwania: 66 minut
  Jako drugi obejrzymy film, którego nie zdążyliśmy zobaczyć podczas 12-stej edycji wideo_instytutu. Wielokrotnie nagradzany dokument Jamesa Spoonera poświęcony jest afroamerykańskiej społeczności tworzącej scenę niezależną w USA. Podróżując po kraju Spooner zarejestrował kilkanaście występów live oraz przeprowadził ponad 80 wywiadów, zarówno z muzykami (m.in. takich grup jak Bad Brains, Fishbone czy Ten Grand (niedługo po premierze filmu wokalista Ten Grand – Matt Davis zmarł tragicznie)), jak i ich czarnoskórymi fanami. „Afropunk” to zatem więcej niż dokument muzyczny, to próba ukazania alienacji mimo wszystko egzotycznej grupy, jaką stanowią czarnoskórzy punk rockowcy.
  więcej: http://www.afropunk.com/story_frameset.htm
  trailer: http://pl.youtube.com/watch?v=9g8SB1NIYDo

  TV on The Radio, live Amsterdam 2008, czas trwania: 62 minuty
  Na zakończenie doskonałej jakości wideo-bootleg będącej ostatnio w mistrzowskiej formie grupy TV on The Radio. Gig z października bieżącego roku odbył się niedługo po premierze najnowszego krążka nowojorskiego kwintetu pt.: „Dear Science”. Podczas godzinnego setu usłyszymy kawałki zarówno z nowej płyty jak i jej doskonałej poprzedniczki. Dla fanów info: 25 listopada TV on the Radio gra w Berlinie. To niedaleko...
  Fragment: http://3voor12.vpro.nl/speler/ondemand/40113204
  TV on the radio live: http://www.youtube.com/watch?v=73qBnuzrjx0