Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime6 Oct 2008
   # 1

  Wideo_Instytut #14
  13.10.2008, g.20:00, Łódź, klub Jazzga, wstęp wolny
  www.myspace.com/wideo_instytut
  www.instytut.zak.lodz.pl
  www.jazzga.info

  Wideo_Instytut to cykl projekcji filmów dokumentalnych, teledysków, video bootlegów, a nawet pełnometrażowych filmów fabularnych poświęconych szerokopojętej muzyce alternatywnej i kulturze DIY.

  14sta edycja Wideo_Instytutu odbędzie się w ramach Żak Festiwalu 2008, organizowanego przez Studenckie Radio Żak (www.zak.lodz.pl).

  ”Dope, guns & fucking up your videodeck vol.1 & 2”, rok produkcji: 2004, czas trwania: 100 minut
  Przed nami prawie dwie godziny z rasowym noise-rockiem rodem z wytwórni Amphetamine Reptile Records. „Dope, guns & fucking...” jest filmową kontynuacją najsłynniejszego cyklu składanek produkowanych przez tą legendarną wytwórnię – “Dope, guns & fucking in the streets”. To w Amrepie swoje pierwsze kroki stawiali Helmet, Boss Hog, Today is the day czy Melvins. Dwie części „Dope, guns...”, które zawierają teledyski wszystkich najważniejszych formacji wydających swoje płyty w wytwórni Toma Hazelmayera. Dodatkową atrakcją tych dvd jest konferansjerka pomiędzy wideoklipami stylizowana na wczesne MTV, aczkolwiek zabarwiona klasycznym dla Amrepu czarnym humorem.
  więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Amphetamine_Reptile_Records
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=XRcoa_7O-eU

  Pink Punk presents, przygotował: Konrad Smoleński (KNS), rok produkcji: 2006-2008
  Wywodząca się z Poznania, a rezydująca dziś obecnie prawie w całej Polsce ekipa Pink Punk to jeden z najciekawszych konglomeratów artystycznych w polskim undergroundzie. To luźno funkcjonujące stowarzyszenie, skupiające takie świetne kapele jak Kristen, Woody Alien, Plum czy Kot, od ponad 3 lat rejestruje niektóre swoje występy. W wideo_instytucie obejrzymy ich skromną kompilację połączoną z rozmowami z osobami związanymi z Pink Punkiem.
  więcej: http://www.youtube.com/user/pinkpunkpl
  http://www.pinkpunk.pl
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=GttT4l7NDas

  June of 44 live, czas trwania: 60 minut
  Na zakończenie kompilacja dwóch koncertów nieodżałowanej formacji June of 44. Jak pisał Łukasz Iwasiński w magazynie Glissando: „June of 44 to bez wątpienia jedni z największych erudytów wyrosłych na gruncie szeroko pojętego gitarowego noise’u. Ta genialna, działająca w latach 1994-1999 formacja w swej twórczości skupia najważniejsze tendencje, które zdominowały undergroundową scenę najpierw Louisville, a potem Chicago w ostatniej dekadzie minionego wieku. Była też swoistym pośrednikiem łączącym oba ośrodki. Jej rozwój doskonale ukazuje ewolucję hałaśliwego, zakorzenionego na gruncie wywiedzionego od Slinta i Rodan (z którym zresztą część składu była związana) minimal rocka w stronę bardziej otwartej, rozimprowizowanej - postrockowej, a nawet jazz-rockowej - ekspresji. Wprowadzone przez June of 44 patenty i środki wyrazu pod koniec lat 90 przeniknęły do wielu nurtów poszukującego rocka.”. Nic dodać nic ująć
  June of 44 live: http://www.youtube.com/watch?v=fdNpstUZtYU

  Plakat:

  • CommentAuthordomingo
  • CommentTime6 Oct 2008 zmieniony
   # 2

  adam b:14sta edycja

  Ach... coz to za piekny twor, ta 14sta !!!

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime13 Oct 2008
   # 3

  wpadać koniecznie!