Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthoradamh
    • CommentTime2 May 2008
     # 1

szczegóły tutaj: http://www.last.fm/group/you+are+welcome+in+poland
    Bardzo mnie zaciekawiła ta akcja- co wy o tym sądzicie?

Możnaby zrobić żakową wersję typu: "recommended by Zak radio" ;)

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime5 May 2008
     # 2

wolę chodzić na koncerty w realu

•  
      CommentAuthorESs
    • CommentTime5 May 2008
     # 3

adam b:wolę chodzić na koncerty w realu

A ja w tesco

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime5 May 2008
     # 4

przypomniało mi się, jak Mitch & Mitch grali trasę po Portugalii i ponoć występowali również w hipermarketach
    wciągali tam publiczność do zabawy, która polegała na tym, że klient rzucał dwoma kostkami, otrzymana liczba dawała konkretny kawałek,
    ponoć dwie szóstki oznaczały "4,33" Johna Cage'a - ludzie nie wiedzieli kompletnie o co chodzi :D

• CommentAuthoradamh
    • CommentTime5 May 2008 zmieniony
     # 5

adam b:wolę chodzić na koncerty w realu

Adamie B, wczytałeś się dokładnie o co chodzi w akcji? Chodzi o promowanie Polski jako miejsca otwartego na muzykę / ciekawych artystów.

w skrócie wyglada to tak: kilka najczesciej uzywanych tagów ląduje na główną stronę danego wykonawcy, przez co są one widoczne dla wszystkich odwiedzających jego stronę.

Przykład:

Wykonawca: Bogdan Raczynski, ponad 300 tysiecy przesluchan na last.fm
    Strona last.fm'owa wykonawcy: http://www.last.fm/music/bogdan+raczynski
    Ilosc poszczegolnych tagów dodanych przez usersów: http://ws.audioscrobbler.com/1.0/artist/bogdan+raczynski/toptags.xml
    Tag "warp" zalapal się na tę listę na głównej stronie mimo że został użyty tylko (/ aż) 12 razy.
    Wniosek: wystarczyłoby 12-13 usersów dopisujących taga "you are welcome to poland" aby ten tag pojawił się na głównej stronie Bogdana Raczynskiego.

EDIT:
    to jednak nie dziala chyba tak jak napisalem. tag count nie liczy tagów na ilosc tylko jakos procentowo wylicza, który ma jaką ważność. Dla wszystkich wykonawców na pierwszym miejscu jest zawsze tag z tag countem = 100. Tak więc powyższy przykład o kant dupy można rozbić

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime6 May 2008
     # 6

przeczytałem to: "W rankingach tej grupy będą wykonawcy na których koncert/set chętnie byś poszedł, nawet jeśli są już martwi."
    i sobie dalej darowałem, może niesłusznie

wiesz, tylko ja tak naprawdę cenię może 5-7 polskich wykonawców, nie bardzo widzę sens tracić czas na takie akcje, muzyka się sama obroni
    polskie nie znaczy lepsze - dla mnie
    Raczyński, hmm, chwilowo mi się podobał, ale wiesz, przeżywam ostatnio okres rozczarowania muzyką elektroniczną, być może dlatego jego ostatnia płyta wydaje mi się słaba

ps Jak widzę listę ulubionych utworów na tym profilu to raczej dziękuję

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime6 May 2008
     # 7

adam b:
    wiesz, tylko ja tak naprawdę cenię może 5-7 polskich wykonawców, nie bardzo widzę sens tracić czas na takie akcje, muzyka się sama obroni
    polskie nie znaczy lepsze - dla mnie

Jesli dobrze zrozumialem cel tej akcji, to chodzi wlasnie o NIEpolskich wykonawcow. Zeby zachecic ich do dania koncertu w Polsce.

• CommentAuthoradamh
    • CommentTime6 May 2008
     # 8

Tomku P, dobrze zrozumiałeś.
    Adamie B, Bogdan Raczynski jest Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami
    Adamie H, Twoj blad, ze w przykladzie pojawil sie Bogdan Raczynski (większość pomyślała że to Polak)- mogło zmylić.

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime6 May 2008
     # 9

ok, dzięki za wyjaśnienia,
    czy Polska jest miejscem otwartym na muzykę?
    moja odpowiedź brzmi: nie jest

• CommentAuthordomingo
    • CommentTime6 May 2008
     # 10

Ale moze to fajne jednak ze na profilu wykonawcy beda widoczne takie ratingi ? cos jak lista przebojow w polskim wydaniu z czasow komuny, nie na podstawie sprzedazy tylko glosowan ;-)))

•  
      CommentAuthorgrundig
    • CommentTime6 May 2008 zmieniony
     # 11

Słabo to widze. Zeby to mialo jakis sens - tzn. zeby ten tag np. "reccomended by Zak radio" pojawil sie w chmurce tagow danego artysty to musialoby go otagowac w ten sposob kilkadziesiat albo i kilkaset osob (w zaleznosci od popularnosci artysty). Nie musze chyba tlumaczyc dlaczego w naszych warunkach jest to niemozliwe.

Z drugiej strony. Nawet gdyby bylo to mozliwe tzn. zebralibysmy grupe kilkudziesieciu osob, ktore regularnie tagowalyby w ten sposob lubianych przez Zaka artystow to na jakiej podstawie mialby byc ten tag przyznawany?
    Ja bym otagowal Acid Drinkers, Marian - Zabili Mi Żółwia, Kasper - Genesis, Lampa - Sisters of Mercy, a Wdówka - Nagły Atak Spawacza:) itd. Zrobi sie balagan. Tagi zaczna sie pojawiac pojedynczo w jakichs losowych miejscach.

Poza tym bedzie masa pomylek bo jedni otaguja to jako "reccomended by Zak Radio" inni "... by Radio Zak" inny napisza z polskimi literami, inni z malej litery itp. a kazdy z tych przypadkow bedzie niestety uznany za inny tag.

Sam pomysl jest bardzo fajny ale chyba niewykonalny.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime7 May 2008
     # 12

Mogloby nawet dojsc do malych wojenek, na przyklad Ty bys otagowal Kabanosa jako "recommended..." a ja jako "not recommended" ;)

• CommentAuthoradamh
    • CommentTime7 May 2008 zmieniony
     # 13

grundig:Słabo to widze. Zeby to mialo jakis sens - tzn. zeby ten tag np. "reccomended by Zak radio" pojawil sie w chmurce tagow danego artysty to musialoby go otagowac w ten sposob kilkadziesiat albo i kilkaset osob (w zaleznosci od popularnosci artysty). Nie musze chyba tlumaczyc dlaczego w naszych warunkach jest to niemozliwe.

Wystarczyłoby dorobić pare "lewych" kont last.fmowych które służyłyby tylko do dodawania tagów.

grundig:
    Z drugiej strony. Nawet gdyby bylo to mozliwe tzn. zebralibysmy grupe kilkudziesieciu osob, ktore regularnie tagowalyby w ten sposob lubianych przez Zaka artystow to na jakiej podstawie mialby byc ten tag przyznawany?
    Ja bym otagowal Acid Drinkers, Marian - Zabili Mi Żółwia, Kasper - Genesis, Lampa - Sisters of Mercy, a Wdówka - Nagły Atak Spawacza:) itd. Zrobi sie balagan. Tagi zaczna sie pojawiac pojedynczo w jakis losowych miejscach.

Musiałaby zwyciężyć solidarność i cel wyższy, a nie prywatne upodobania. Lista wykonawców mogłaby być ustalana przez ludzi pracujących przy akcji- tu jednak potrzeba kompromisów typu "dobra Franek, ja otaguję wykonawce X ale potem otagujemy jeszcze wykonawce Y".
    [qoute] grundig:
    Poza tym bedzie masa pomylek bo jedni otaguja to jako "reccomended by Zak Radio" inni "... by Radio Zak" inny napisza z polskimi literami, inni z malej litery itp. a kazdy z tych przypadkow bedzie niestety uznany za inny tag.
    Wystarczy raz wpisać dobrze dany tag; przy tagowaniu kolejnych artystów pojawia się on jako twoj ulubiony i wystarczy kliknąć.

grundig:
    Sam pomysl jest bardzo fajny ale chyba niewykonalny.

Wymagałby systematyczności i dużego nakładu pracy i sporej grupy ludzi. to był tylko luźny pomysł i chciałem poznać wasze opinie na ten temat.

• CommentAuthordomingo
     # 14

adamh:Wymagałby systematyczności i dużego nakładu pracy i sporej grupy ludzi. to był tylko luźny pomysł i chciałem poznać wasze opinie na ten temat.

Czyli w przypadku Zaka malo wykonalny. Jak juz ktos napisal...

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime7 May 2008
     # 15

tylko po co?

• CommentAuthordomingo
    • CommentTime7 May 2008
     # 16

No nie, Kleofas... Co to za pytanie ??? Żeby się pojawić w sieci w kolejnym miejscu. Szczególnie jako jedyna stacja radiowa. To miałoby jakąś wartość, nie mów że nie!

• CommentAuthornorka
    • CommentTime7 May 2008
     # 17

a co powiecie na to: http://tv.timbormans.com/# ;)

• CommentAuthordomingo
     # 18

Mnie sie wstepnie podoba ! Byle na last.fm zaczelo dzialac wyszukiwanie po "realname" i mozna bylo promowac takie konto rowniez na naszej antenie itp. Moze wiecej osob by ich zaczelo o to nekac ? Szczegolnie, ze chwala sie, ze to ta sama "grupa" wlasnie...

Edit: szkoda, ze nie ma tego co na last, czyli SKIP-a ! wlasnie trafilem na EMF na kanale "zakowym" a ich nie znosze...
    Edit2: wlasnie namierzylem SKIP-a ;-)
    Edit3: chyba troche niedopracowane jeszcze - przy ogladaniu 5 czy 6 teledysku w trybie pelnego ekranu, nie poszlo juz dalej. Nie pomoglo nawet skipowanie. Pomoglo dopiero odswiezenie calej strony webowej i dopiero play :( czyli dziala mniej wiecej tak dobrze jak ten caly last.fm (czytaj: troche dziala, a troche nie dziala), chwile pozniej znow nie poszlo "dalej" (juz nie w trybie pelnego ekranu, tylko malutkiego, ale za to w tle)...

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime7 May 2008
     # 19

wpisałem np. june of 44
    nie było

• CommentAuthoradamh
    • CommentTime8 May 2008 zmieniony
     # 20

Adamie B a szukałeś po usersach czy artistach? ;)
    Idea jest taka, że ten search engine nie znajduje ci klipow danego wykonawcy tylko similar. A jak chcesz konkretne klipy danego wykonawcy to sobie bezposrednio szukaj na youtubie