Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  • CommentAuthordomingo
  • CommentTime16 Apr 2008
   # 1

  RNL:

  Szykuje się kolejna muzyczna rewolucja, a przy okazji duże zagrożenie dla internetowych stacji radiowych. MySpace - największa i najbardziej popularna sieć społecznościowa na świecie - porozumiała się z SonyBMG, Universalem i Warner Music. Wspólnie utworzą spółkę, by dostarczyć największy katalog muzyczny online.

  Już w lutym b.r. mówiło się dużo o serwisach, które dzięki reklamom mają umożliwić darmowe odsłuchiwanie ulubionych nagrań. O prawo dostępu do zasobów największych wytwórni starały się m.in. Qtrax i Spiral Frog. Bitwę wygrał MySpace. Zapewne dzięki liczbie 110 milionów użytkowników z całego świata, w tym 30 milionom unikalnych użytkowników miesięcznie.

  Już dziś na stronach Myspace oprócz muzyki znajdziemy m.in. biografie, daty tras koncertowych, czy zdjęcia ponad 5 milionów artystów. Tak potężne zaplecze ma zostać powiększone o kilka nowych funkcjonalności: Secret Shows, MySpaceLIVE!, Transmissions i The List - jak podaje oficjalny komunikat.

  Pełne obaw powinny być również internetowe telewizje. Sprzedaż reklam na nowej platformie uwzględnia materiały dostarczane poprzez streaming video. Czyżbyśmy wkrótce mieli być świadkiem uruchomienia MySpace TV? Na pewno jeszcze nie teraz. MySpace Music ma stać się ogromną platformą do sprzedaży muzyki. Pliki będą sprzedawane bez zabezpieczeń DRM. Wytwórnie i artyści dostaną możliwość czerpania zysków ze sprzedaży: biletów, dzwonków, koszulek i tapet. Nie zabraknie serwisów wykorzystujących platformę SMS. Podobnie do last.fm każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł tworzyć własne playlisty, z tą małą różnicą, że nie będzie musiał posiadać konta premium.

  Brzmi nieźle, a wyglądać powinno jeszcze lepiej. Na efekty tych zapowiedzi nie przyjdzie nam długo czekać. Start MySpace Music ma nastąpić w czerwcu b.r. Informację potwierdziła agencja Reuters. Siedzibą nowej spółki będzie Los Angeles.

  Hubert Augustyniak