Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime9 Dec 2007
     # 21

Odstawilem na chwile filmy, bo wciagnal mnie serial "Heroes". Wlasnie zakonczenie jednego z odcinkow wgniotlo mnie w krzeslo. Bajka, ale polecam.

• CommentAuthordomingo
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 22

Ja polecam "postrzyzyny" - czechoslowacki z 1980 na podstawie powiesci Hrabala
    poszedlem w ciemno i naprawde bylo warto, komedia pelna odlotu ;)

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 23

Tego tandemu (Hrabal - Menzel) bardziej mi sie podobaly "Skowronki na uwiezi" (nakrecony w 1969, uwolniony przez cenzure dopiero w 1990) i, oczywiscie, oskarowy "Pociagi pod specjalnym nadzorem" - bardzo smieszny ale i smutny.

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 24

kurcze jeszcze nie widziałem, reklamy były zachęcające :)

• CommentAuthorslon
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 25

Rabbit proof fence na polski idiotycznie przetlumaczyli na "Polowanie na kroiliki" spoleczne kino made in Australia. Dla wszystkich ktorzy mysla ze rasizm urodzil sie w Niemczech i umarl razem z Hitlerem :-)
    Powalajacy film o Aborygenskich dziewczynkach ktore zostaly odebrane matce na mocy prawa o "cywylizowaniu" dzieci pol krwi (z bialego ojca). Calkowicie na faktach, niesamowite zdjecia - genialne australijskie bezkresne pejzarze, troche mistycyzmu i aborygenskiej magii. Film raczej nie dla fanow terminatora :-)

Znalazlem przez przypadek w Beverly hills - wypozyczalni

• CommentAuthordomingo
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 26

dobry jest, kiedys go widzialem
    i do tego muzyka Gabriela !

• CommentAuthorslon
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 27

tak i muzyka Gabriela - tez genialna :-)

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 28

slon:niesamowite zdjecia - genialne australijskie bezkresne pejzarze

Dla takich widokow, niesamowitej muzyki i tajemnicy polecam "Walkabout" (1971)!

• CommentAuthorLampa
    • CommentTime10 Dec 2007
     # 29

Skoro już mowa o rasizmie, to jeszcze "Romper Stomper". Widziałem na urodzinach chyba w 2006 roku.

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime11 Dec 2007
     # 30

dobry film!

• CommentAuthormakala
    • CommentTime11 Dec 2007
     # 31

Jak jesteśmy w temacie rasizmu, to ostatnio oglądałam "This is England" oraz "American History X"

Oba filmy z lekka naiwne i przewidywalne, ale za to dobrze pokazują przyczyny pojawienia się neonazizmu i demaskują jego fałsz.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime11 Dec 2007
     # 32

Tez mi sie podobal Romper Stomper.

• CommentAuthorslon
    • CommentTime12 Dec 2007
     # 33

This is england mialem obejrzec - byla kiedys recenzja w Obywatelu. To na zamkniecie watku wspomne jeszcze "Fanatyka" tez warto rzucic okiem, ale ten rasizm ktory jest w "Rabbit proof fence" jest z innej bajki. Pokazuje swietnie podloze ideologiczne i oczadzenie roznej masci "profesorkow" . Nie ma tam cienia skina, nikt nikogo nie bije itp. Warto naprawde zobaczyc i ew, doczytac jakie pomysly mieli rozni ludzie zaczadzeni Darwinem na przelomie ostatnich stuleci. Kiedys czytalem artykul o kolesiach ktorzy wymyslali kosmiczne teorie udowadniajace nizsze pochodzenie ewolucyjne kobiet i kolorowych. Masakra, Ale tekst nie robi takiego wrazenia jak film.

• CommentAuthorvolley
    • CommentTime12 Dec 2007
     # 34

"Evening"- No to mnie niestety nie udało się ominąć tego filmu... ale czego się nie robi dla siostry;)
    Wynudziłam się baaardzo. Fabuła nijaka, przerabiana tysiące razy w amerykańskim kinie... Może to dziwnie zabrzmi w moich ustach, ale "Wieczór" to typowe filmidło dla bab... Takie ple, ple, ple o niespełnionej miłości...
    Przyłączam się do opinii martina- "Jeżeli się da, to omijajcie ten film szerokim kołem.."

•  
      CommentAuthorXMuza
    • CommentTime12 Dec 2007
     # 35

domingo:Ja polecam "postrzyzyny" - czechoslowacki z 1980 na podstawie powiesci Hrabala
    poszedlem w ciemno i naprawde bylo warto, komedia pelna odlotu ;)

Widziałam ostatnio Postrzyzyny i masz racje czeski humor to jest to. Potrafią śmiać się z siebie.
    Polecam zatem w klimacie BUTELKI ZWROTNE. Reżyseria : Jan Svěrák . Oczywscie komedia obyczajowa. Tyle, że tym razem z 2007 roku :)
    Zapewne niedługo w kinach.

PORA UMIERAĆ- w reż Doroty Kedzierzawskiej. Historia starszej pani( w tej roli Szaflarska) , właścicielki niegdyś pięknej, dziś sypiącej się, drewnianej willi.
    Nie przepadam za stylistyką Kedzierzawskiej, ale ten film jest naprawdę klimatyczny.

MOTYL i SKAFANDER - .reżyseria:Julian Schnabel. Naczelny redaktor francuskiego wydania "Elle", na skutek wylewu krwi do mózgu doznaje paraliżu. Widzimy świat jego oczami. Piękne zdjęcia Janusza Kamińskiego.

Ostatnio tez sięgnęłam po starocie i obejrzałam DWÓCH LUDZI Z SZAFĄ Polańskiego. Etiuda z z 1958 roku ze świetną muzyka Krzysztofa Komedy.Polecam

• CommentAuthorvolley
    • CommentTime13 Dec 2007
     # 36

O jeszcze niedawno widziałam "Korowód". Myślę, że najnowszy film Jerzego Stuhra można było zrobić ciekawiej, aczkolwiek odniosłam pozytywne wrażenie:) Cieszę się, że film nie jest przepełniony tematem teczek i lustarcji, choć jak wiemy, to był główny motyw scenariusza.

Oczywiście najbardziej z filmu podobała mi się rola Kamila Maćkowiaka... (choć zdecydowanie bardziej "przemawia do mnie" w teatrze;) )

• CommentAuthorslon
    • CommentTime14 Dec 2007
     # 37

Wczoraj przyniesione z wypozyczalni - i znowu fabula na faktach - jakos lubie ogladac historie ktore sie zdarzyly, zawsze twierdzilem w rozmowach z fanami RPG ze ja tego nie potrzebuje. Życie bez magii i mozliwosci fruwania tez moze byc wciagajace :-)

Ostatni krol Szkocji - film o Idi Aminie - ugandyjskim dyktatorze ktory wyslal do piachu 300-500 tys swoich rodakow. Genialny Forest Whitaker. Zdecydowanie polecam

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime14 Dec 2007
     # 38

kurcze, muszę to w końcu zobaczyć, bardzo cenię Foresta Whitakera, którego pamiętam z "Ghost Dog. The Way of Samurai" - kapitalnego filmu Jarmusha ze świetną ścieżką dźwiękową.

•  
      CommentAuthorXMuza
    • CommentTime15 Dec 2007
     # 39

volley:O jeszcze niedawno widziałam "Korowód". Myślę, że najnowszy film Jerzego Stuhra można było zrobić ciekawiej, aczkolwiek odniosłam pozytywne wrażenie:) Cieszę się, że film nie jest przepełniony tematem teczek i lustarcji, choć jak wiemy, to był główny motyw scenariusza.

Oczywiście najbardziej z filmu podobała mi się rola Kamila Maćkowiaka... (choć zdecydowanie bardziej "przemawia do mnie" w teatrze;) )

Niestety nie mogę sie zgodzić, ze to dobry film pomimo całej sympatii dla pana Jerzego, z którym nawet udało mi sie o tym obrazie rozmawiać. Pan Stuhr twierdzi, że taki obraz młodzieży chciał właśnie w filmie pokazać i ze to jest wynik jego wieloletniej obserwacji młodych ludzi. Owszem są tam sytuacje z życia wzięte, ale niestety pokazane w tak banalny sposób, że robi się z tego jakaś farsa, zamiast filmu psychologicznego o różnicy pokoleń.
    Moja koleżanka napisała z tego filmu ciekawą recenzje, w której twierdzi, ze młodzi ludzie pokazani są tam jako ignoranci, gdyż z ich ust padają strasznie dyletanckie teksty.
    I że jest tylko jedno mądre zdanie, które pada w filmie. Chodzi o temat lustracji, a dokładniej o scenę , w której rektor uczelni, grany przez Jerzego Stuhra, zwierza się swojemu pracownikowi, z braku obaw przed złożeniem oświadczenia lustracyjnego. Przyczyną tej beztroski jest fakt, że pedagog przez całą komunę należał do partii, a członków PZPR nie wolno było werbować. Rektor zatem wygłasza dość ciekawe zdanie, że przynależność do partii nawet teraz mu sie opłaciła.

I to tyle w temacie Korowodu....

adam b:kurcze, muszę to w końcu zobaczyć, bardzo cenię Foresta Whitakera, którego pamiętam z "Ghost Dog. The Way of Samurai" - kapitalnego filmu Jarmusha ze świetną ścieżką dźwiękową.

Masz racje, film jest niezły.

Na koniec polecę Into the wild.Film zrealizowany na podstawie powieści znanego dziennikarza i pisarza Jona Krakauera. Młody chłopak pochodzący z zamożnej rodziny,mając dość kłótni rodziców i zakłamania w rodzinie, wkrótce po skończeniu studiów z wyróżnieniem, decyduje się zerwać z dotychczasowym życiem i rusza w podróż autostopem po Ameryce.Żyje na łonie natury, wśród dzikiej zwierzyny... Film został wyreżyserowany przez Seana Penna. Pozytywnie mnie zaskoczył.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime25 Dec 2007 zmieniony
     # 40

Święta są i tyle filmow w tv, a Wy nic? Ja dziś obaliłem "Historie kuchenne" (to akurat z dvd) i "Piratów z Karaibów: Klątwę czarnej perły" (to akurat w tv). Teraz leci "Memento", które już widziałem, więc odpuszczę sobie i obejrzę kilka odcinków "Heroes" pewnie. Zreszta i tak nie ogladalbym od poczatku (koniec "Piratow" wszedl na poczatek "Memento").

Edit 2 godziny pozniej: z kolei teraz na TVN7 "Billy Elliot".