Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorLampa
    • CommentTime24 Oct 2008
     # 241

Salvadore Dali, Luis Bunuel - "Pies andaluzyjski", 1928, 16min. i jest na Youtube, więc każdy może obejrzeć. Film jest bardzo nieskładny i przedstawione wypadki nie są ze sobą powiązane. Nie sposób go jednoznacznie interpretować, a tym bardziej znaleźć jakieś przesłanie czy symboliczne znaczenia - ale przez wymowne sceny film szokuje, wzrusza, nie pozostawia widza obojętnym.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime25 Oct 2008 zmieniony
     # 242

Myslalem ze nie dam rady obejrzec tego "Hair" do konca (skonczylo sie o 2:50), ale dalem. Piosenki o fellatio i wojskowi z komisji spiewajacy o smakowitych, bialych chlopcach - absolutnie bezcenne :) A Berger sie faktycznie cudownie urzadzil..
    Przy okazji moze napisze co ja widzialem ostatnio, bo troche tego bylo
    -Koyaanisqatsi (1982), rez. Godfrey Reggio - swietne polaczenie obrazu i muzyki Philipa Glassa. Zero slow. Symfonia o starciu natury i miasta. Wiele scen kapitalnych.
    -Powaqqatsi (1988), rez. Godfrey Reggio - sequel niestety podobal mi sie duzo mniej, chociaz widoki w niektorych krajach trzeciego swiata (im poswiecony jest film) zapieraja dech, jedne rozmachem (np. niesamowite ogrody), a inne bieda. Tym niemniej brakowalo mi sily razenia jedynki. Ale to w dwojce jest znakomity "Anthem" Glassa, wykorzystany pozniej - jak wyczytalem, bo nie pamietam - w "Truman show" (ktory to film uwielbiam).
    -Rec (2007), rez. Jaime Balaguero i Paco Plaza - no nieeeeee. Popelnilem powazny blad polegajacy na tym, ze nastawilem sie, ze Rec mnie zabije przede wszystkim fabula i pomyslem. Tymczasem to jest motyw ktory juz byl wykorzystany setki razy, tyle ze tym razem dorzucono do tego trzesaca sie kamere z reki i pomysl z ekipa reporterska. W efekcie juz po pol godziny wiedzialem co straszy. Z tego powodu ocena w dol, chociaz film ogladalo sie dobrze, a ostatnie 10 minut wcisnelo mnie w fotel. Ale zeby od razu rewolucja, rewelacja, i najstraszniejszy film ostatnich lat..

edit: czytam sobie teraz o Broadwayowskiej wersji "Hair", i Forman zmienil chyba z pol musicalu..

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime25 Oct 2008
     # 243

jak ja nienawidzę musicali
    to jak, oglądał ktoś INLAND EMPIRE?

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime25 Oct 2008
     # 244

Ja chetnie obejrze, ale najpierw chcialbym wreszcie zobaczyc Glowe do wycierania :)

• CommentAuthorLampa
    • CommentTime25 Oct 2008
     # 245

Koyaaniqatsi, Powaqqatsi i Naqoyoqatsi - słyszałem coś o tych filmach i widziałem któryś z tego tryptyku [chyba ostatni], niestety nie cały, ale pamiętam, że mnie poruszył. Chętnie zobaczę jeszcze raz.

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime25 Oct 2008
     # 246

Lampa, tak btw. jak podobał Ci się Arszyn z wizualizacjami Blazicka?
    Dla mnie rewelka, unikatowa rzecz. Kino na żywo robione przez Blazicka było rewelacyjne

• CommentAuthornorka
    • CommentTime25 Oct 2008
     # 247

adam b:jak ja nienawidzę musicali
    to jak, oglądał ktoś INLAND EMPIRE?

ja, ale tylko fragmentami umiem go powiązać w całość, sensu nie znajduję.

• CommentAuthoradriang
    • CommentTime25 Oct 2008
     # 248

kidej:Ja chetnie obejrze, ale najpierw chcialbym wreszcie zobaczyc Glowe do wycierania :)

to polecam wybrać się we wtorek do Kinematoggrafu. Info www.kinomuzeum.pl

• CommentAuthorLampa
    • CommentTime26 Oct 2008 zmieniony
     # 249

adam b:Lampa, tak btw. jak podobał Ci się Arszyn z wizualizacjami Blazicka?
    Dla mnie rewelka, unikatowa rzecz. Kino na żywo robione przez Blazicka było rewelacyjne

Jakoś nie bardzo... Zwinąłem sie stamtąd i przyszedłem do ŻAKa na imprezę, a tu imprezy nie było. Na dobrą sprawę mogłem posiedzieć w ŁACie, bo pewnie pokaz się później zrobił ciekawszy.

•  
      CommentAuthorkidej
     # 250

Lampa:Salvadore Dali, Luis Bunuel - "Pies andaluzyjski", 1928, 16min. i jest na Youtube, więc każdy może obejrzeć. Film jest bardzo nieskładny i przedstawione wypadki nie są ze sobą powiązane. Nie sposób go jednoznacznie interpretować, a tym bardziej znaleźć jakieś przesłanie czy symboliczne znaczenia - ale przez wymowne sceny film szokuje, wzrusza, nie pozostawia widza obojętnym.

Oj juz nie przesadzajmy, ze nie sa powiazane..To, ze wszystkie glowne role meskie gra ten sam facet moze faktycznie troche utrudniac, ale po prostu pomysl sobie, ze akcja kreci sie wokol tej pary, i juz masz, bardzo surrealistyczne, ale jednak powiazanie.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime26 Oct 2008
     # 251

The Usual Suspects (1995), rez. Bryan Singer. Po polsku "Podejrzani", i chyba nawet ktos tu juz pisal o tym filmie? W kazdym razie przez wiekszosc filmu wydaje sie, ze jest to historia kryminalna, jakich wiele, szmuglerzy, narkotyki, szmaragdy, strzelaniny. Ale jest powod dla ktorego warto wysiedziec do konca. Zakonczenie, zakonczenie, zakonczenie. Super. Warto wiecej niz raz :)

• CommentAuthorLucas
    • CommentTime26 Oct 2008
     # 252

max payne - jedna z lepszych ekranizacji gry komputerowej. Film mocny i caly utrzymany w konwencji gry za szybami przerysowane miasto tak jak w grze kiedy ogladamy "komiksy" fabula jest znana kazdemu kto gral choc cos mi sie nie zgadza ( wiec odpale w tym tygodniu MAxa i sprawdze) pierwszy na swiecie bullet time ( niestety nie bylo go tu duzo ale wiadomo dlaczego... to wina matrixa )

jaja w tropikach - niezapomniana rola tom cruise dobre kino na relaks i jezeli mialbym cos powiedziec o tym filmie to ttrzeba zobaczyc milion smiesznych scen w jednym miejscu pastiz amerykancow na swoja branze filmowa i moj ulubiony Black!!!!

muchy w kosmosie ( w 3D ) - zabawna bajka a 3d dodaje jeszcze smaczku

•  
      CommentAuthorSoreLoser
     # 253

Max Payne ukradł bullet time Matrixowi...

Midnight Meat Train - Barker na maksa. :)

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime27 Oct 2008
     # 254

A propos strasznych filmow - na Kinie Polska przy odrobinie "szczescia" mozna zlapac "Bliskie spotkania z wesolym diablem". Brrrrr.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime29 Oct 2008
     # 255

"Powrot Godzilli" (1984), rez. Koji Hashimoto. Mowcie sobie co chcecie, ale dla mnie bomba :)

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime18 Nov 2008 zmieniony
     # 256

Dzis (18.11) g. 00:50 TVP 2.
    "Kawa i papierosy" ("Coffee and Cigarettes") reż. Jim Jarmusch. Wersja pełnometrażowa (95 min.) z 2003 r. zawierająca trzy dotychczasowe wersje plus chyba osiem nowych rozmów.
    Nie wszystkie są tak zabawne jak oryginalny krótki filmik z 1986 r., ale na pewno warto obejrzeć choćby dla postaci. M.in. Roberto Benigni, Steve Buscemi, Iggy Pop dyskutujący z Tomem Waitsem, Bill Murray w roli samego siebie oraz Jack White i Meg White z The White Stripes (półtorej minuty zupelnego milczenia, a potem Jack podekscytowany rozprawia o Nikoli Tesli i znaczeniu jego wynalazków (Meg dorzuca ironicznie, że bez niego nie byłoby również zespolu "Tesla"), zakładają okulary spawalnicze i Jack prezentuje działanie transformatora Tesli).

"The beauty of quitting is, now that I've quit, I can have one, 'cause I've quit." (Tom Waits).

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime1 Feb 2009 zmieniony
     # 257

Niestety, bedzie w porze trudnej do wykorzystania przez normalnych ludzi (01:35 - 03:25). Wiadomo, "misja" TVP ;-(.
    Dzis (noc z niedzieli na poniedzialek) TVP2: "Kontrolerzy" - slynna wegierska czarna komedia o kanarach budapesztanskiego metra, dziewczynie w misiowym przebraniu i seryjnym mordercy w kapturze spychajacym pasazerow pod kola pociagow.

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime1 Feb 2009 zmieniony
     # 258

Bardzo warto.
    Tymczasem ja od mojego ostatniego postu w tym watku obejrzalem m.in. wszystkie Bondy wlacznie z "Quantum of solace" (Connery mistrz), "Wsciekle psy" (po raz pierwszy, smiejcie sie), "Cztery pokoje" (tez po raz pierwszy), "Mrocznego rycerza" i drugi sezon "Californication". Aktualnie na tapecie mam kolorowa trylogie Kieslowskiego.

• CommentAuthorc_s
    • CommentTime1 Feb 2009
     # 259

Ogladalem i swoj urok ma, ale ogolem to sredni sa Ci "Kontrolerzy"

• CommentAuthorkolo
    • CommentTime1 Feb 2009
     # 260

mnie się tam podobało... ma swój klimat ten film i czasami zaskakuje...