Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorkolo
    • CommentTime12 Apr 2008
     # 181

Bandyta
    szczerze - chciałem obejrzeć obraz do muzyki Lorenca... zawsze kiedy słuchałem soundtracku, zastanawiałem się jak się przy takiej muzyce ogląda film. Muszę przyznać, że świetnie.
    Wspaniała muzyka i temat, który porusza.
    Jak najbardziej polecam.

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime13 Apr 2008
     # 182

TVP 1, niedziela 00:55: "Powrót" (Rosja; 2003; rez. Andriej Zwiagincew). Laureat pieciu nagrod na festiwalu w Wenecji w 2003 r., w tym "Zlotego lwa".

• CommentAuthornorka
    • CommentTime13 Apr 2008
     # 183

tomekp:TVP 1, niedziela 00:55: "Powrót" (Rosja; 2003; rez. Andriej Zwiagincew). Laureat pieciu nagrod na festiwalu w Wenecji w 2003 r., w tym "Zlotego lwa".

polecam! (pod warunkiem, że ktos lubi rosyjskie kino współczesne)
    świetny film, widziałam go wielokrotnie

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime13 Apr 2008
     # 184

szkoda ze rownolegle z przelamujac fale....:|

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime13 Apr 2008
     # 185

No country for old men - Hmm, pierwsze 70% na maksa świetne, ale potem... Sam nie wiem czy to lepsze od innych filmow Cohenow. Ogolnie bomba, ale Oscar nalezal sie raczej za caloksztalt. Podobnie jak u Scorsese.

•  
      CommentAuthoradam b
    • CommentTime14 Apr 2008
     # 186

oj myślę, że się należał, w treści tego filmu ja znalazłem bardzo dużo mądrości

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime14 Apr 2008
     # 187

Mądrości? Proszę, rozwiń myśl. :)

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime14 Apr 2008 zmieniony
     # 188

Ale jesli macie strescic film to pogadajcie sobie moze na privie.
    Ja zapomnialem napisac ze ogladalem w koncu tego Triera wczoraj ("Przelamujac fale"), ale nie dotrwalem do konca, pozno juz bylo. Musze nadrobic.

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime14 Apr 2008
     # 189

Lokaj zabił. ;)

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime15 Apr 2008 zmieniony
     # 190

Tak myslalem ;)
    "Little Miss Sunshine", rez. Jonathan Dayton & Valerie Faris - droga od festiwalu w Sundance do dwoch Oscarow, w tym jednego za scenariusz. Ladne i poprawiajace humor, co dzis mi sie bardzo przydalo. Wrazliwy mlodziak czytajacy Nietzschego oraz gej-znawca Prousta rzadza :) Plus Devotchka i Sufjan Stevens w tle.

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime15 Apr 2008
     # 191

Ja jestem za dziadkiem heroinistą. Też będę próbował nowych rzeczy, gdy będę starszy. ;)

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime15 Apr 2008
     # 192

O tak, dziadek mial kapitalna tyrade w samochodzie do tego mlodziaka na temat kobiet :)

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime16 Apr 2008 zmieniony
     # 193

"Poszukiwacze zaginionej arki" reż S. Spielberg. Czy ja w ogole musze COKOLWIEK pisac? Poprzednio ten film widzialem, ja wiem, z 17 albo 18 lat temu...

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime16 Apr 2008
     # 194

Warto sobie odświeżyć. Już tylko miesiąc do Kingdomu Crystal Skulli.

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime29 Apr 2008
     # 195

Dzis (wtorek) w TVP 1 o g. 00:25 (oczywiscie):
    "Zycie i cala reszta" ("Anything else"; 2003; scen. i rez. Woody Allen). W gl. roli kobiecej Christina Ricci. David Dobel grany przez Allena to Zyd paranoik, co skutkuje niezlymi wypowiedziami. Np.:

(O karabinie): David Dobel: You have to learn to take it apart and put it together blindfolded, you know, cause you may have to do it some day in the dark.
    Jerry Falk: You expecting Nazis and a blackout?

David Dobel: What you don't know, won't hurt you, it'll kill you. Like if they tell you you're going to shower but they turn out not to be showers.

David Dobel: I promised students of my class I'm gonna take them to the Caravaggio exhibit at the Metropolitan Museum. You know, I try to give them a little culture now and then so they don't beat each other to death with bicycle chains all the time.

David Dobel: The thing I'm going to miss the most is the kids. The kids are, are wonderful kids and they're bright, you know. You should see the creative ways they smuggle weapons past the metal detectors, it's amazing.

David Dobel: Why are you in analysis? You're afraid to sleep, what else?
    Jerry Falk: Fear of death.
    David Dobel: That's funny. I have that too. My dog has it. It's very common with living creatures.

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime1 May 2008
     # 196

For the record - Allen zawsze gra Żyda paranoika. ;)

•  
      CommentAuthorSoreLoser
    • CommentTime3 May 2008
     # 197

Wczoraj w kinie Iron Man. Śmichy Chichy, łubudubu, ratatata. Dla mnie bomba. :)

Wieczorem dodatkowo Butterfly on a Wheel z Piercem Brosnanem, Monicą Bello oraz... Leonidasem z 300. Szkoda tylko, że do dupy. Frirer o małżeństwie, które terroryzuje zły Pierce, który wygląda jak rasowy żul z bramy w tej produkcji. Mogło być ekstra wyszło jakoś tak kurcze płytko, bez polotu bez finezji... (Nie to co Iron Man ;) ).

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime4 May 2008
     # 198

kidej (1 Apr 2008):"Nieustajace wakacje" Jim Jarmusch. Troche mnie zmeczylo, nie bylem w stanie sie skupic. Snuje sie jak zolw. Sporo fajnych scen, ale kazdemu na pewno bym nie polecil. Twardziele only.

Dzis (niedziela) o 24:00 w TV4 powtorka.
    "Film określa się jako najbardziej undergroundowy w dorobku Jima Jarmuscha. Zapis wędrówki młodego człowieka, imieniem Allie, przez ulice i zaułki Manhattanu. Akcja utkana jest z przypadkowych spotkań, drobnych przygód, dyskusji o muzyce Charliego Parkera. Allie nie ukończył żadnej szkoły i nie ma domu. O sobie mówi, że jest w pewnym sensie turystą będącym na nieustających wakacjach."

•  
      CommentAuthorkidej
    • CommentTime7 May 2008
     # 199

A od dziś w TVP2 "MASH"! W sensie serial.
    Ostatnio widzialem "Once" i nie jestem tak zachwycony jak niektorzy, aczkolwiek milo sie ogladalo.

• CommentAuthortomekp
    • CommentTime18 May 2008
     # 200

Dzis w TVP 1 o 00:45 "Good bye, Lenin".