Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime25 Nov 2007 zmieniony
   # 1

  Wideo_Instytut #6 + Czad Giełda
  14.12.2007, g.19:00, Łódź, klub Jazzga, wstęp wolny
  www.myspace.com/wideo_instytut
  www.instytut.zak.lodz.pl
  www.jazzga.info

  Wideo_Instytut to cykl projekcji filmów dokumentalnych, teledysków, video bootlegów, a nawet pełnometrażowych filmów fabularnych poświęconych szerokopojętej muzyce alternatywnej i kulturze DIY.

  Wideo_Instytut #6 jest dedykowany Beńkowi Szramkowskiemu.

  Czad giełda
  W trakcie szóstej edycji wideo_instytutu odbywać się będzie czad giełda. Zapraszamy wydawców, dystrubutorów, allegrowiczów i wszystkich innych potencjalnych sprzedawców fanzinów, książek, płyt, vinyli, i innych akcesoriów związanych z kulturą niezależną. Wszystkich zainteresowanych sprzedażą prosimy o kontakt, celem rezerwacji miejsca wystawowego. Adres mailowy: adasbogusiak@gmail.com.

  Szóstą edycję wideo_instytutu rozpoczniemy blokiem teledysków i fragmentów live takich formacji jak US Maple, Shellac, Fugazi...

  Jesus Lizard „Live, Boston, 4.10.1994”, rok produkcji: 1994 r., czas trwania: 65 minut
  O Jesus Lizard krążyła opinia, że to jedna z najlepszych kapel grających na żywo w historii. No to wyobraźcie sobie tych koncertowych herosów, mistrzów noise rocka w szczytowej formie! Przypadła ona m.in. na pamiętny bostoński koncert z 1994 roku. W wideo_instytucie obejrzymy 65 minutowy zapis tego kapitalnego gigu. Jesus Lizard, występujące w oryginalnym składzie (Duane Denison – gitara, David Sims – bas, Mac Macnelly – perkusja, Dawid Yow – wokal) zagra najmocniejsze kawałki ze swojej dyskografii: m.in. „Seasick”, „Mouthbreather”, „Boilermaker” czy „Gladiator”. Szykujcie się na potężne lewe sierpowe!
  Więcej: http://mvdb2b.com/search/item.php?SESSION_NO=DDFOLDBF&sku=DR-4567
  Trailer:

  ”We Jam Econo – The Story of Minutemen”, reż.: Tim Irwin, rok produkcji: 2005, czas trwania: 90 minut
  Przed nami dokument poświęcony jednej z najważniejszych post-hardcore’owych formacji, praktycznie całkowicie nieznanej w kraju nad Wisłą. Trio Minutemen (Mike Watt – bas, D.Boon – gitara, George Hurley – perkusja), choć istniało tylko 5 lat, w znaczącym stopniu wpłynęło na kształt amerykańskiego rocka alternatywnego. Grupa odważnie łączyła punkową motorykę z jazzowym feelingiem, bluesem i folkiem. Charakterystyczne dla Minutemen’a były krótkie, maksymalnie zwięzłe utwory (nazwa zespołu nie ma jednak nic wspólnego z minutowymi piosenkami, szczegóły w filmie) zagrane z niesamowitym kunsztem i precyzją, wydawałoby się nieosiągalną przez kapele hardcore-punkowe. Karierę Minutemen’a przerwała tragiczna śmierć D.Boon’a, który zginął w wypadku samochodowym 22 grudnia 1985 roku. Dokument Tima Irwina zawiera niezliczoną ilość fragmentów live oraz wywiadów, zarówno archiwalnych, z członkami Minutemen, jak i zarejestrowanych stosunkowo niedawno m.in. z Ianem McKaye, Henrym Rollinsem, Grantem Hartem czy Thurstonem Moorem.
  Więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Minutemen_%28band%29
  Trailer:

  ”Burn to Shine 01: Washington, DC”, czas trwania: 45 minut
  Seria „Burn to shine” liczy dziś 5 odcinków. Jej idea zakłada rejestrację odbywających się jednego dnia, w jednym miejscu występów live kilku lokalnych formacji. Po wszystkim filmowane jest niszczenie służącego wcześniej za scenę domu. Pierwszy odcinek zrealizowano w Waszyngtonie, w wolnostojącym budynku przejętym po niedawno zmarłej sąsiadce przyjaciela Brendana Canty’ego. „Burn to shine 01” zawiera występy kilku świetnych waszyngtońskich wykonawców, na czele z The Evens (nowy zespół Iana MacKaye), Q and not U, French Toast czy Weird War (z charyzmatycznym wokalistą Ianem Svenoniusem, znanym wcześniej z Nation of Ulysses i The Make Up). W przyszłości zobaczymy kolejne odcinki tego cyklu.
  Więcej: http://trixiedvd.com/bts/01

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime29 Nov 2007
   # 2

  i jeszcze jeden Jesus Lizard, mój ulubiony film z youtube, to dla nieprzekonanych:

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime30 Nov 2007
   # 3

  zmiana daty!!!

  •  
   CommentAuthorgrundig
  • CommentTime30 Nov 2007
   # 4

  kiepska date wybrales. W tym terminie jest Walne (piatek, 14 grudnia o 20:00)

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime1 Dec 2007
   # 5

  no coś ty, i myślisz, że Żakowcy by przyszli?
  wg mnie dobra data, piątek, wieczór, spodziewam się wielu osób,
  natomiast nie będzie mnie na walnym, sorry

  •  
   CommentAuthoradam b
  • CommentTime13 Dec 2007
   # 6

  po walnym zapraszam do Jazzgi, naprawdę będą fajne filmy, a i można prezent na gwiazdkę kupić
  do zobaczenia