Niezalogowany (Zaloguj się)

Witaj!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskusji i mieć dostęp do innych kategorii musisz być zarejestrowanym użytkownikiem. Jeżeli już posiadasz konto zaloguj się.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, poproś o rejestrację.

Kategorie

Vanilla 1.1.6 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  • CommentAuthordomingo
  • CommentTime16 Oct 2014
   # 1

  ORGANEK - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox'a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski. Album „GŁUPI,, zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock’a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

  Tomasz Organek - gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox. Autor opowiadań. Beat Box w Stylu Emo nakładem FA â ART nr 2â3 (72â73) 2008, Pepe wróć w Antologia współczesnych polskich opowiadań wyd. FORMA 2011. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią pt. Teoria Opanowywania Trwogi.

  Ważniejsze wyróżnienia:
  - Fryderyk 2006 (Nowa Twarz Fonografii)
  - Top Trendy 2010 (nagroda Jury)
  - WOW! Orange Award 2011 (nagroda Jury)
  - Sofa MANY STYLEZ (Kayax, 2006)
  - O.S.T.R & SOFA Trójka! Live (3 SKY Media, 2007)
  - Sofa DoReMiFaSoFa (Kayax, 2009)
  - Fox Box (Kayax, 2010)
  - Sofa HARDKOR I DISKO (EMI, 2012)
  - Fox (Kayax, 2013)
  - Ser Charles (Jimmy Jazz Records, 2014)
  - Organek GŁUPI (Mystic Production, 2014)

  Wydawnictwa płytowe:
  - Jacaszek/Miłka SEQUEL (Gusstaff Records, 2006)

  Źródło: http://www.ftb.pl/organek-koncert_impreza_122065.htm