Aktualności

Nadchodzi wielkie święto dokumentu!

Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs 2018 zawita do Łodzi. Filmy dokumentalne będzie można oglądać w weekend 7-9 września w dwóch lokalizacjach.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs organizowany jest przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i odbywa się co roku w Warszawie. Głównym celem festiwalu jest poszerzanie świadomości i wiedzy na temat praw człowieka. Watch Docs jest także ruchem społecznym i platformą programową dla festiwalu objazdowego. W Łodzi festiwal odbędzie się w dwóch kinach niezależnych: w Starym Kinie oraz kinie BODO.

Przez weekend będzie można obejrzeć 12 filmów dokumentalnych poruszających tematy m.in. praw kobiet, praw niepełnosprawnych, ekologii czy rasizmu. Łódzki festiwal Watch Docs to nie tylko projekcje, ale także dyskusje, spotkania oraz wystawa fotografii reportażowej. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się debata z przedstawicielkami organizacji Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom oraz spotkania z adwokatami z Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. Przez cały czas trwania festiwalu będzie można obejrzeć wystawę fotografii reportażowej Cezarego Pecolda, który poprzez fotografię porusza temat praw człowieka w kontekście lokalnym.

Wstęp na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące w ramach festiwalu jest bezpłatny, a szczegółowy program znajdziecie na stronie festiwalu. Widzimy się w kinie!

Ostatnio zagrane

  • | ""